GRECKIE WAKACJE NA KORFU

lip 12, 2017 | 3 Komentarze

Wakacje na Korfu

Cel naszych tegorocznych wakacji? Grecja! Od pewnego czasu marzyło mi się odwiedzenie tego kraju. W tym roku wybraliśmy wakacje na Korfu.

GARŚĆ PODSTAWOWYCH INFORMACJI

Korfu to wyspa leżąca w pobliżu zachodniego wybrzeża Grecji i Albanii na Morzu Jońskim. Jest określana najbardziej zieloną z greckich wysp, co wynika głównie z jej położenia, jako że jest bardziej wysunięta na północ niż inne popularne greckie destynacje. Stolicą wyspy jest miasto Korfu, znane też Kerkirą. Korfu jest w dużej mierze górzystą wyspą, a jej najwyższy szczyt to Pantokrator o wysokości 906m n.p.m.

Korfu

Benitses

Paleokastritsa

JAK SPĘDZIĆ TYDZIEŃ NA KORFU?

Dookoła wyspy znajduje się wiele znanych i polecanych kurortów turystycznych. My zdecydowaliśmy się podzielić nasz tygodniowy pobyt na dwie miejscowości. Pierwszą część wakacji spędziliśmy w Paleokastritsa, opisywanej jako najbardziej malownicze miejsce na wyspie – z czym zgadzamy się w 100%! Ostatnie trzy noclegi wynajęliśmy w Benitses, niewielkiej miejscowości wypoczynkowej położonej niedaleko miasta Korfu. Była to dla nas głównie baza wypadowa, choć nie zabrakło też czasu na plażowanie:-)

W ciągu tygodnia na wyspie udało nam się zobaczyć przepiękne północno-zachodnie wybrzeże Korfu, odwiedzając takie miejsca jak kurort Paleokastritsa ze wszystkimi jego niesamowitymi zatokami, punkt widokowy Bella Vista, wzgórze z zamkiem Angelokastro, miasteczko Afionas ze śliczną plażą Porto Timoni, legendarną plażę Logas, przylądek Drastis oraz miejscowość Sidari ze słynnym Canal D’Amour. Na wschodnim wybrzeżu odwiedziliśmy Benitses, Kanoni z monastyrem Vlacherna i Mysią Wyspą, a także stare miasto stolicy wyspy Korfu. Płynęliśmy w rejs po zatokach, plażach i grotach Paleokastritsy, a także na imponujące wyspy Paxos i Antipaxos. Plażowaliśmy, snurkowaliśmy, spacerowaliśmy, fotografowaliśmy, smakowaliśmy grecką kuchnię (pyszną!)… efekty znajdziecie w następnych wpisach, które (obiecuję!) będą pojawiały się w najbliższym czasie:-)

A tymczasem kilka zdjęć z wyjazdu:

Jak widać na powyższych zdjęciach Korfu to wyspa, w krajobrazach której nie można się nie zakochać. To różnorodne piękne plaże, skaliste wybrzeża, wysokie klify, krystalicznie czyste morze i mnóstwo słońca. A przede wszystkim ten niesamowity kolor wody, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Szczerze polecamy jako miejsce na niezapomniane greckie wakacje!

Pin It on Pinterest

Share This