Pamiątki z Grecji – Co przywieźć z Korfu?

sie 30, 2017 | 4 Komentarze

PAMIĄTKI Z GRECJI – Co przywieźć z Korfu?

Jakie pamiątki z Grecji można przywieźć? Osobiście uważam, że najlepszą pamiątką z wakacji są zdjęcia, które przypominają nam o odwiedzanych miejscach. Nie oznacza to jednak, że będąc na wakacjach nie zaglądamy na stragany z pamiątkami. Wręcz przeciwnie, zawsze można znaleźć tam coś ciekawego i przede wszystkim poznać lokalne wyroby i specjalności.

Z czego słynie Korfu?

Korfu słynie przede wszystkim z owoców cytrusowych, których nie spotkamy w żadnym innym miejscu w Europie. Mowa o kumkwatach, nazywanych „baby orange”, ponieważ wyglądem przypominają malutkie pomarańcze. Świeże kumkwaty są bardzo gorzkie, dlatego sprzedawane są w formie kandyzowanych owoców, likierów, marmolad i tym podobnych przetworów. Traktowane są jako lokalne słodycze. Będąc na Korfu trzeba koniecznie spróbować wyrobów z kumkwatu – nie sposób ich przegapić bo w każdym sklepiku z daleka rzuca się w oczy „pomarańczowe” stoisko.

Pamiątki z Grecji - Korfu i Kumkwat

Popularne na Korfu są także wyroby z oliwek. Warto spróbować przede wszystkim samych oliwek, które są przepyszne i mają inny smak niż te dostępne w polskich supermarketach. Sprzedawana jest również oliwa z oliwek, na pewno warto przywieźć oryginalną grecką oliwę. Na każdym stoisku dostaniemy też mydełka z oliwy z oliwek o całkowicie naturalnym składzie. Drzewa oliwne, które na Korfu spotkamy na każdym kroku, są wykorzystywane również do produkcji wyrobów z drewna. Zwłaszcza w stolicy wyspy znajduje się sporo sklepików sprzedających różnorodne przedmioty z drzewa oliwnego.

Pamiątki z Grecji - Oliwki
Pamiątki z Grecji - Oliwki
Pamiątki z Grecji

W wielu sklepach z pamiątkami można kupić zestawy przypraw. Są to gotowe mieszanki przypraw do tradycyjnych greckich dań, np. mousaki lub souvlaków.

Wyroby ze skóry naturalnej są sprzedawane przede wszystkim w mieście Korfu. Najpopularniejsze są torebki, klapki, sandały i paski ze skóry. Wyroby są dobrej jakości, a i cenowo są atrakcyjne (o ile trochę się potargujemy;-)) Ja przywiozłam z Korfu skórzane sandały, polecam.

Oprócz słodkich wyrobów z kumkwatu sprzedawanych jest mnóstwo innych słodyczy. Wyroby z migdałów, sezamu, nugaty, chałwy czy baklava – wszystkie baaaardzo słodkie.

Jak w każdym innym miejscu, na Korfu znajdziemy liczne stoiska z mnóstwem standardowych pamiątek, takich jak pocztówki, kubki, magnesy na lodówkę, breloczki, biżuteria, koszulki, kapelusze itp. Można kupować do woli;-)

4 komentarze

 1. Natalia

  A spotkałaś może lokalny targ z owocami, warzywami? Nie mogę w internecie znaleźć żadnych namiarów.

  Odpowiedz
 2. Alicja

  hej,
  wiem że to już 3 lata ale pamiętasz może gdzie znajduje się to stoisko z wyrobami z drewna? Zależy mi na tych drewnianych kolorowych kotach 🙂 Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This