Czy warto zwiedzić Barranco de Guayadeque?

kwi 9, 2018 | 0 komentarzy

Barranco de Guayadeque

Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Barranco de Guayadeque to nazwa pięknego głębokiego wąwozu na Gran Canarii. Położony jest w południowo-wschodniej części wyspy, więc warto połączyć wycieczkę do wąwozu z wizytą w górach Gran Canarii. Droga przez wąwóz jest bardzo malownicza, wiedzie wśród bogatej roślinności i wysokich pomarańczowych skał. Miejsce jest znane jako wiecznie zielony obszar Gran Canarii. Najpiękniej prezentuje się podobno wiosną ze względu na pięknie kwitnące drzewa migdałowe.

Jak dojechać?

Będąc w górach należy kierować się drogą GC-130, a następnie GC-120 do miejscowości Ingenio, skąd można wjechać na drogę prowadzącą przez wąwóz. Najlepiej ustawić nawigację na zaznaczony na mapie punkt „Casa Cueva Canaria” – jest to niewielki sklepik z pamiątkami, który znajduje się na końcu wąwozu.

„Casa Cueva Canaria”

Domy w skale

W pobliżu tego miejsca znajduje się również restauracja. Wart odwiedzić jej wnętrze przede wszystkim dlatego, że jest to oryginalna jaskinia rdzennych mieszkańców wąwozu Guanczów. Można zjeść posiłek przy kamiennym stole siedząc na wykutej w skale ławie. Wykute w skale pomieszczenia robią niesamowite wrażenie, zwłaszcza wiedząc, że w mijanych po drodze domach nadal mieszkają ludzie.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This