Liechtenstein – czy warto odwiedzić stolicę kraju Vaduz?

sty 13, 2018 | 1 komentarz

Położenie

Liechtenstein to jedno z najmniejszych państw w Europie, położone pomiędzy Szwajcarią a Austrią. Zajmuje powierzchnię zaledwie 160km2. Stolicą Liechtensteinu jest Vaduz, niewielkie miasteczko, które odwiedziliśmy podczas naszego pobytu w Szwajcarii.

Vaduz

Stolica Liechtensteinu – Vaduz

Co warto zobaczyć w Vaduz?

Vaduz to niewielka stolica niewielkiego kraju. Główną dla ruchu turystycznego ulicą jest Stӓdtle, wzdłuż której znajdziemy zarówno sklepy z pamiątkami jak i wiele budynków użyteczności publicznej. Znajduje się tutaj m. in. Muzeum Sztuki (Kunstmuseum Liechtenstein), Muzeum Narodowe (Landesmuseum), Muzeum Filatelistyczne (Briefmarkenmuseum) oraz centrum informacji turystycznej.

Obok centrum informacji turystycznej znajduje się Muzeum Filatelistyczne dostępne bezpłatnie dla zwiedzających. Jest to niewielkie muzeum, w którym zaprezentowane są serie znaczków pocztowych emitowanych od 1912 roku w Liechtensteinie.

Co można robić w Vaduz? Może pamiątkowe zdjęcie? Taka okazja tylko w pobliżu Muzeum Narodowego laughing

Zdjęcie pamiątkowe obok Muzeum Narodowego w Vaduz Liechtenstein

Na przedłużeniu ulicy Stӓdtle znajdziemy również nowoczesny budynek – siedzibę parlamentu, zabytkową dawną siedzibę rządu, a nieco dalej wysoki budynek kościoła. Jest to Katedra św. Floryna w Vaduz, centrum archidiecezji Vaduz.

 

Zamek Vaduz

Zamek Vaduz w stylu gotyckim, pochodzący z XII wieku, znajduje się na wzgórzu nad miastem i jest dobrze widoczny z centrum stolicy. Lichtenstein jest monarchią konstytucyjną rządzoną przez księcia Jana Adama II, który rezyduje właśnie w zamku Vaduz. Z tego powodu zamek nie jest udostępniany dla zwiedzających. Warto jednak podjechać na wzgórze zamkowe, zwłaszcza ze względu na wspaniałe widoki z góry.

Zamek Vaduz
Zamek Vaduz
panorama na Liechtenstein
Zamek Vaduz

1 komentarz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This