Benitses – niewielka miejscowość na wschodnim wybrzeżu

sie 14, 2017 | 4 Komentarze

Położenie

Benitses to miejscowość położona na wschodnim wybrzeżu Korfu, ok. 14 km na południe od stolicy  wyspy. Dojazd do miasta zajmuje ok. pół godziny, w zależności od ruchu ulicznego. Benitses jest dobrze skomunikowane z miastem Korfu. Najtaniej do stolicy dostaniemy się miejskimi autobusami, tzw. blue busami, które zatrzymują się na kilku przystankach w Benitses. Koszt takiego przejazdu to 1,70€. Pamiętajcie, aby kupić bilet w sklepie lub w automacie (na przystanku w centrum Benitses jest automat) ponieważ u kierowcy bilet jest droższy.

Jak wygląda Benitses?

Benitses to niewielka (choć dość długa) turystyczna miejscowość z główną drogą biegnącą wzdłuż morza. Po jednej stronie drogi znajduje się przystań dla łodzi, a dalej ciągnie się pas piaszczysto-kamienistych plaż. Po drugiej stronie znajdziemy całą zabudowę Benitses: restauracje, sklepiki, hotele, pensjonaty, wypożyczalnie aut i skuterów oraz prywatne domy. Niestety wiele budynków jest zaniedbanych i zniszczonych. Na pierwszy rzut oka miasteczko nie robi dobrego wrażenia, zwłaszcza po odwiedzeniu północno-zachodniego wybrzeża Korfu, jednak pobyt tam okazał się całkiem przyjemny.

Pobyt w Benitses

Pobyt w Benitses możemy zaliczyć do udanych przede wszystkim dlatego, że samo miasto nie było dla nas celem do zwiedzania, a jedynie miejscem na nocleg. Położone w wygodnej odległości od stolicy wyspy, którą chcieliśmy zobaczyć oraz z możliwością wybrania się w rejs na Paxos, który mieliśmy w planach, stanowiło dobrą bazę wypadową, a ceny noclegów były dużo niższe niż w mieście Korfu. Dodatkowo okazało się, że Benitses ma bardzo przyjemną plażę z wodą cieplejszą niż na zachodzie i leżakami do wynajęcia jedynie za cenę napoju oraz restaurację z naprawdę smacznym greckim jedzeniem.

Krótka fotorelacja

Przystań

Marina
Marina w Benitses

Widok na grecki ląd

Widok na miasto z przystani

Marina w Benitses

Plaża

Plaża w Benitses

Uliczka w centrum miejscowości – największe skupisko tawern

uliczka w Benites

W oczekiwaniu na obiad;-)

 

Tamtejszy zabytek, czyli ruiny rzymskich łaźni

Niestety dość częsty widok na Korfu to niszczejący budynek pomiędzy funkcjonującymi pensjonatami

4 komentarze

 1. Adam

  Dzień dobry Pani Jadwigo czy wie Pani może jak dojechać autobusem z lotniska Korfu do miejscowości Glyfada?
  chyba raczej wchodzą w grę przesiadki?
  Jesli nie sprawi to Pani kłopotu to proszę o informację

  Odpowiedz
 2. Justa

  Hey, a jeśli chodzi o ten bilet całodzienny za 5 euro, bo gdzieś wyczytałam, że jest taki (tylko nie wiem czy na te miejskie BLUE czy dalekobieżne GREEN) to gdzie można go kupić – w kiosku gdzieś czy u kierowcy? Dzięki serdeczne za pomoc.

  Odpowiedz
  • Jadzia

   Pisałam o tym w tekście – to jest bilet na Blue Buses. Można kupić w niektórych sklepach i w automatach, nie pamiętam, czy kierowcy też sprzedają całodzienne bilety.

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This