PARADISE SUNSET – PROPOZYCJA NA WIECZÓR

lip 22, 2017 | 0 komentarzy

Paradise Sunset – rejs po wodach Paleokastritsy

Ze względu na swoje położenie i zróżnicowaną linię brzegową Paleokastritsa oferuje różnorodne rejsy po Morzu Jońskim. W ciągu dnia najbardziej popularne są krótkie (ok. 45-minutowe) rejsy po wybrzeżu, do błękitnych grot i na odległe plaże. My zdecydowaliśmy się na rejs, który również zawierał w sobie tą trasę, ale dodatkowo połączony był z oglądaniem zachodu słońca na morzu. Reklamowany jako 3in1 trip Caves-Beaches-Sunset rejs trwa prawie dwie godziny i jest całkiem przyjemnym sposobem na spędzenie wieczoru w Paleo. No, może przyjemnym wtedy, kiedy nie buja łodzią;-)

My na łodzi w trakcie rejsu "Paradise Sunset"

My w czasie rejsu. Łódka, którą płynęliśmy i która według pana sprzedającego bilety miała mieścić max. 20 osób, lecz jak się później okazało było nas prawie trzydzieści…

Ouzo i miejscowe wino

Na pokładzie self-service: greckie wino i ouzo, czyli grecka wódka o smaku anyżowym.

Błękitne groty, do których wpływaliśmy po drodze. W środku woda o niesamowitym odcieniu niebieskiego za sprawą koralowców pokrywających skały. Jedną z najbardziej znanych grot jest tzw. blue eye, gdzie błękit wody jest podkreślony światłem przedostającym się przez otwór w skale.

Paradise Sunset
Paradise Sunset
Paradise Sunset

W czasie rejsu można też podziwiać skaliste brzegi morza, klify i piękne plaże. Najbardziej znana z nich to Rajska Plaża (Paradise Beach), znajdujące się pod wielkim klifem i dostępna tylko od strony morza. Biel potężnego klifu jeszcze bardziej podkreśla turkus wody i plaża prezentuje się naprawdę rajsko. Co ciekawe, mimo, że plaża jest trudno dostępna, znajduje się na niej niewielki sklepik i leżaki do wynajęcia.

Ostatnim punktem programu rejsu „Paradise Sunset” było oglądanie zachodzącego słońca. Ładnie, choć ze względu na zupełnie czyste niebo mało spektakularnie. Doszliśmy do wniosku, że nie ma to jak zachód słońca nad Jeziorem Myśliborskim 🙂

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This