Cape Drastis – wizytówka wyspy Korfu

sie 5, 2017 | 1 komentarz

Przylądek Drastis

Cape Drastis to najdalej na północ wysunięte miejsce na wyspie. Przylądek jest bardzo charakterystycznym miejscem na wyspie i podobnie jak Porto Timoni Beach jest typowo pocztówkowym widokiem.

Przylądek Drastis

Plaża Cape Drastis

Peroulades

Dojazd do Cape Drastis

Cape Drastis, podobnie jak Logas Beach, to atrakcja mieszcząca się w pobliżu miejscowości Peroulades. Aby się tam dostać należy z Peroulades kierować się na północ. Po mniej więcej 2-3 minutach po opuszczeniu miejscowości dotrzemy do miejsca gdzie asfalt zamienia się w drogę szutrową. Tam najlepiej zostawić samochód (nie ma oficjalnego parkingu, turyści zostawiają samochody zaparkowane przy drodze, pod drzewami oliwnymi) i dalej pójść pieszo. Można też dojechać samochodem do samego końca, jednak dalej droga jest bardzo piaszczysta, a na dole niewiele miejsca do parkowania. Poza tym najlepsze widoki są po drodze, więc spacer jest lepszą alternatywą.

TEN widok!

Na TEN widok nie trzeba długo czekać. Znajduje się zaraz na początku szutrowej drogi prowadzącej od miejsca gdzie zostawiliśmy samochód. Warto zatrzymać się na chwilę i przyjrzeć się dokładnie tej niesamowitej formacji skalnej. Przylądek tworzą wysokie białe klify wyrastające z wody mieniącej się różnymi odcieniami błękitu i turkusu. Z wody wyłaniają się też skaliste wysepki, a w głębi klifu widać piaszczystą plażę. Jak się na nią dostać? Chyba tylko łodzią. Całość prezentuje się naprawdę zachwycająco!

Cape Drastis
Jadziatravel na Cape Drastis
Cape Drastis Korfu
Cape Drastis Corfu

Co znajduje się na dalej?

Z punktu widokowego możemy iść dalej piaszczystą drogą porośniętą z obu stron trzcinami. Należy przygotować się na około 15 minut spaceru, podczas którego dokucza upał oraz piach i pył, zwłaszcza kiedy mija nas jakiś pojazd.

Droga na plażyczkę na Cape Drastis Korfu

Droga prowadzi w dół do niewielkiej skalistej plaży. Po drodze jest jeszcze kilka miejsc, z których rozpościerają się ładne widoki. Przy dobrej widoczności możemy podziwiać górzyste wybrzeże  Albanii, a z prawej strony kolejne greckie klify.

Albania

Plaża, a właściwie plażyczka;)

Na samym końcu docieramy do maleńkiej plażyczki. Co ciekawe, mimo że miejsca jest tam naprawdę niewiele, znajduje się tam budka-sklepik i kilka leżaków z parasolami do wynajęcia. Jak widać na zdjęciach, zastaliśmy tam turystów, którzy opalali się  na skalistych półkach. Z tego miejsca można też popłynąć niewielką łódką na zwiedzanie okolicy.

Plażyczka na Cape Drastis Korfu
Z plażyczki można wypożyczyć łódź lub popłynąć w krótki rejs

1 komentarz

  1. Martyna

    Cześć. Czy da się tam przejechać wózkiem dziecięcym czy ugrzęźnie w piachu?

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This