Porto Timoni – raj na ziemi?

lip 31, 2017 | 0 komentarzy

PORTO TIMONI – DLACZEGO NAZYWANE JEST RAJEM NA ZIEMI?

Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy na Korfu jest plaża Porto Timoni, często określana najpiękniejszą plażą na całej wyspie. Całkowicie się z tym zgadzamy – zaraz zobaczycie dlaczego!

Jak dostać się na plażę Porto Timoni?

Aby dostać się na plażę Porto Timoni należy kierować się do miejscowości Afionas w północno-zachodniej części wyspy. Dojeżdżamy do końca miejscowości, gdzie musimy znaleźć wolne miejsce parkingowe. Dalej udajemy się już pieszo. Mijamy porośniętą winoroślą tawernę, kościół z charakterystyczną dla tego regionu dzwonnicą i skręcamy w drogę wiodącą obok żółtego sklepiku, kierując się do restauracji Dionysos.

Restauracja Dionysos i widok na Agios Georgios

Sama restauracja jest godna polecenia. Trafiliśmy do niej przypadkiem szukając drogi na plażę i zachwyceni pięknymi widokami zdecydowaliśmy się spędzić tam dłuższą chwilę i zjeść tradycyjne greckie souvlaki – przepyszne!

souvlaki

W czasie obiadu cały czas mieliśmy przed sobą takie widoki! Widoczna na zdjęciach plaża to Agios Georgios – długa, szeroka piaszczysta plaża w przepięknej zatoce, popularna także wśród amatorów sportów wodnych.

Agios Georgios

Jeszcze tylko 15 minut…

Po obiedzie ruszyliśmy ścieżką prowadzącą na plażę Porto Timoni. Początek trasy znajdziemy właśnie obok restauracji Dionysos. Nieco zaniepokojeni relacjami napotkanymi w sieci opisującymi plażę jako niedostępną, szlak jako bardzo stromy i trudny, porośnięty ciernistymi krzakami, zaopatrzyliśmy się w obuwie sportowe (w długich spodniach w tym upale nie dalibyśmy rady) i ruszyliśmy przed siebie. Po kilku minutach stwierdziliśmy, że albo opisy, które znaleźliśmy są już nieaktualne, być może to miejsce wyglądało kiedyś inaczej, albo ktoś mocno przesadził… Droga wygląda jak na poniższym zdjęciu.

Ponoć kamienista i ciernista ścieżka na Porto Timoni, której nie da sie przebyć nie będąc zapotrzonym w długie spodnie i porządne górskie buty;)

Jest na tyle szeroka, że kolczaste krzaki nam nie zagrażają, i na tyle równa, że spokojnie można pokonać ją w sandałach. Co prawda nie cała jest taka płaska, trzeba pokonać pewne wzniesienie, gdyż plaże położone są dużo niżej niż wioska, lecz zdecydowanie nie jest to ciężki górski szlak. Po prostu piętnastominutowy spacer.

Kto chce zdjęcie jak z pocztówki?

W pewnym momencie dochodzimy do miejsca, z którego można zrobić takie oto zdjęcia. Widoczek, który można zobaczyć na wielu pocztówkach z Korfu. W dole widzimy dwie bliźniacze plaże położone w skalistych zatoczkach, z krystalicznie czystą wodą, która mieni się różnymi odcieniami. Jest bajecznie!

Porto Timoni - widok jak z pocztówki

Co zabrać na plażę Porto Timoni?

Na plażach, między którymi można się błyskawicznie przemieścić wąskimi ścieżkami, spotykamy kilkunastu plażowiczów. Część z nich przyszła tu pieszo, część przypłynęła motorówkami czy rowerami wodnymi. Niektórzy spędzają tu kilka godzin, inni jedynie zaglądają, aby zrobić kilka zdjęć. Ogólnie rzecz biorąc, plaża nie jest tak opustoszała jak mogłoby się wydawać, ale tłoku też nie ma. Jeśli chcemy spędzić w tym miejscu cały dzień warto zabrać matę do leżenia (plaże są w większości kamieniste), parasol (nie ma żadnego cienia), sprzęt do snurkowania (woda jest niesamowicie przejrzysta i jest co oglądać), buty do wody (ze względu na kamienie), jedzenie i napoje (nie ma tam żadnych sklepów/stoisk itp.) i oczywiście aparat, aby uwiecznić na zdjęciach ten raj na ziemi:)

0 komentarzy

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. Cape Drastis – wizytówka wyspy Korfu - jadziatravel - […] miejsce na wyspie. Przylądek jest bardzo charakterystycznym miejscem na wyspie i podobnie jak Porto Timoni Beach jest typowo pocztówkowym…
  2. Sidari – dlaczego nazwaliśmy je greckim Pobierowem? - jadziatravel - […] punkt na naszej trasie, podczas której oglądaliśmy takie perełki greckiego krajobrazu jak Porto Timoni Beach, Logas Beach czy Cape…

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This