Sidari – dlaczego nazwaliśmy je greckim Pobierowem?

sie 12, 2017 | 0 komentarzy

Sidari

Sidari to duży kurort turystyczny na wyspie Korfu położny na północnym wybrzeżu. Słynie przede wszystkim z jednej z najbardziej znanych formacji skalnych na wyspie, a mianowicie Canal d’Amour. To właśnie ze względu na Kanał Miłości odwiedziliśmy Sidari podczas naszej wycieczki samochodem.

Zostawiliśmy samochód na wielkim darmowym parkingu w pobliżu głównej ulicy miasta i wyruszyliśmy w kierunku plaży. Ulica biegnąca wzdłuż plaży usiana jest mnóstwem knajpek, tawern, kawiarni, dyskotek i straganów z pamiątkami. Na plażę można wejść przez którykolwiek z lokali, ponieważ wszystkie posiadają wejście z ulicy, ale również z plaży. Plaża w Sidari jest bardzo dobrze zagospodarowana jeśli chodzi o dostępność leżaków i parasoli. Na całej długości rozciągają się leżaki należące do poszczególnych restauracji. Zasada wynajęcia leżaków jest tu bardzo dogodna – wystarczy zamówić wybrany napój i można spędzić w tym miejscu cały dzień. Plaża w Sidari jest bardzo długa i piaszczysta, a morze pełne fal, przez co woda jest wzburzona i niestety niezbyt czysta, ale za to jaka ciepła!

Plaża w Sidari - bardzo podobna do naszych polskich plaż nad Bałtykiem.
Plaża w Sidari - bardzo podobna do naszych polskich plaż nad Bałtykiem.
Plaża w Sidari - bardzo podobna do naszych polskich plaż nad Bałtykiem.

Greckie Pobierowo

Dlaczego po spacerze w Sidari mieliśmy wrażenie, że znajdujemy się w greckim odpowiedniku Pobierowa? Przede wszystkim ze względu na główną ulicę w Sidari, biegnącą wzdłuż plaży. Zupełnie jak w kurortach turystycznych nad polskim morzem, jest ona pełna różnego rodzaju lokali i straganów. Idąc mijamy tłumy turystów, w tym wielu Polaków. Język polski słychać na każdym kroku. Poza tym plaża (no może poza leżakami i ciepłą wodą) przypomina polskie morze. Piasek, fale, wodorosty, wzburzona woda… Zupełnie nie przypominało to Paleokastritsy, w której mogliśmy podziwiać skaliste zatoczki, zaciszne plaże i krystalicznie czystą wodę.

Canal d’Amour

Kanał Miłości, czyli Canal d’Amour, to główna atrakcja Sidari. Znajduje się w zachodniej części miejscowości. Można dojść tam z głównej plaży, kierując się cały czas w lewo.

Canal d’Amour

Canal d’Amour

Canal d’Amour to wąski kanał wcinający się w pofałdowane skały piaskowca. Woda płynie tam  szybko i efektownie rozbryzguje się o skały. Legenda głosi, że przepłynięcie Kanału Miłości zwiastuje szybkie zamążpójście. Kiedy tam byliśmy nie znalazł się nikt chętny do podjęcia tego wyczynu, czemu się nie dziwiliśmy obserwując rwący nurt wody i niewielką odległość od skał.

Canal d’Amour w Sidari
Canal d’Amour w Sidari
Canal d’Amour w Sidari
Canal d’Amour w Sidari

 

Ogólnie rzecz biorąc miejsce jest ładne, choć na nas nie zrobiło wielkiego wrażenia. Może dlatego, że był to ostatni punkt na naszej trasie, podczas której oglądaliśmy takie perełki greckiego krajobrazu jak Porto Timoni Beach, Logas Beach czy Cape Drastis.

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This