PALEOKASTRITSA, CZYLI PEREŁKA WYSPY KORFU

lip 15, 2017 | 11 Komentarze

Paleokastritsa, miejscowość o trudnej nazwie, w skrócie Paleo, to zdecydowanie najpiękniejsze miejsce jakie odwiedziliśmy na Korfu. To takie MUST SEE na wyspie. Mieliśmy to szczęście, że spędziliśmy tam cztery wspaniałe dni.

My w Paleo

Paleo jest położone na zachodnim wybrzeżu wyspy, około 25 km od lotniska. Linię brzegową Paleo stanowi sześć zatoczek, z których każda ma swój niepowtarzalny urok. Miejscowość jest dość długa, z jedną główną drogą, idąc którą co chwilę mijamy zejścia w dół prowadzące do przepięknych plaż Paleokastritsy. Widoki są tu wprost cudowne, skaliste zbocza porośnięte zielenią i kwiatami otaczają kamienne plażyczki z krystalicznie czystą wodą, która ma niesamowity turkusowy kolor. Niektóre plaże są piaszczyste i przez to bardziej oblegane przez turystów, jednak Paleo ma tyle miejsc do plażowania, że każdy znajdzie zakątek dla siebie. Niektóre plaże są dostępne jedynie z wody, dlatego zatoki Paleo są pełne łodzi, motorówek, skuterów i innych pojazdów wodnych, które można wypożyczać na rejsy samodzielne lub zorganizowane.

Paleokastritsa to wiele zatoczek, plaż i skałek.

Jest tu też statek Odyseusza – według legendy zamieniony w skałę.

La Grotta

Jedną z zatok jest La Grotta – jedno z najbardziej rozpoznawanych miejsc w Paleo. Znajduje się na początku miejscowości. Schodząc schodkami trafiamy do baru ukrytego wśród skał. Można usiąść na jednym z tarasów wybudowanych na skałkach, pływać, snurkować wśród skał, a nawet skakać ze skał do wody. Roztaczający się stamtąd widok na morze jest piękny, choć samo miejsce na plażowanie trochę zbyt ciasne.

La Grotta widziana z góry

La Grotta widziana z góry

Widok na zatokę La Grotta

Widok na zatokę La Grotta

La Grotta widziana z góry

Skok do wody ze skał

La Grotta

La Grotta

Restauracja i tarasy widokowe

Restauracja i tarasy widokowe

Spacerując po Paleo można się minąć z takim stadkiem:-)

W wielu ogrodach spotkamy piękne kwiaty

Monastyr w Paleokastritsa

Na jednym ze wzgórz na końcu miejscowości Paleokastritsa widoczny jest monastyr Theotokou. Prowadzi do niego asfaltowa droga, którą można się przejść (ok. 10 minut) lub podjechać samochodem. Na szczycie wzgórza znajduje się niewielki monastyr, a także punkt widokowy, na który trzeba podejść kamienistą ścieżką. Widoki jak wszędzie w Paleo zachwycające!

Monastyr w Paleokastritsa

Monastyr widziany z dołu

Piękne widoki z drogi do klasztoru

I równie piękne widoki z góry:

Paleokastritsa wieczorową porą.

Pin It on Pinterest

Share This