Dunas de Maspalomas – skrawek pustyni na Wyspach Kanaryjskich

sty 31, 2018 | 0 komentarzy

Playa del Inglés oraz Maspalomas – słynne ośrodki na południu wyspy

Południe wyspy Gran Canaria to typowo turystyczne ośrodki, które powstały w sąsiedztwie pięknych piaszczystych plaż. Dzisiejszy wpis poświęcony będzie najsłynniejszym południowym atrakcjom, czyli Playa del Inglés oraz Maspalomas, które choć są dwiema miejscowościami, tak naprawdę stanowią jeden połączony ośrodek wypoczynkowy.

Przejeżdżając przez zabudowania Maspalomas oraz Playa del Inglés mijamy przede wszystkim hotele, bungalowy, restauracje i centra handlowe, czyli głównie infrastrukturę przeznaczoną dla turystów. Celem tysięcy ludzi różnych narodowości zmierzających na południe Gran Canarii jest wypoczynek na szerokiej piaszczystej plaży oraz spacer po najsłynniejszej atrakcji Maspalomas – wydmach.

Maspalomas

Jak dojechać do Maspalomas?

Dojazd do Maspalomas jest bardzo dogodny, ponieważ prowadzi tam autostrada GC-1. Dzięki niej bez problemu dostaniemy się na południe wyspy zarówno z lotniska, położonego na wschodnim wybrzeżu, jak i ze stolicy wyspy Las Palmas, leżącej na północnym wschodzie. Przejazd z północy na południe wyspy zajmował nam niecałą godzinę.

Maspalomas

Gdzie zaparkować w Maspalomas?

Udało nam się znaleźć świetny parking. Położony przy samej plaży, ze sporą ilością miejsc parkingowych, a co najważniejsze – całkowicie darmowy:-)

Darmowy Parking

Idealnie położony parking nad samą plażą. Darmowy!

Dunas de Maspalomas

Słynne wydmy na południowym wybrzeżu Gran Canarii to obszar rezerwatu przyrody, którego większa część jest przeznaczona do swobodnego ruchu turystycznego. Wydmy można zwiedzić na kilka sposobów. Wzdłuż plaży ciągnie się długi deptak, przy którym z jednej strony położone są eleganckie hotele i bungalowy, a z drugiej strony mamy cały czas piękny widok na plażę, wydmy oraz Ocean Atlantycki. Co jakiś czas znajduje się zejście z deptaku na plażę, także w każdej chwili można zanurzyć stopy w gorącym piasku.

Maspalomas
Jadziatravel na plaży w Maspalomas

Największą atrakcją jest niewątpliwie spacer po samych wydmach. Możemy przejść na przykład ze wspomnianego wyżej deptaku na brzeg oceanu, przemierzając ‘pustynne’ tereny. Widoki po drodze są niesamowite, ciężko powstrzymać się od ciągłego pstrykania zdjęć, co za chwilę będzie widać:-) Wielu turystów przemierza ten teren wspinając się na szczyty wydm, a następnie z nich zbiegając – niektóre wzniesienia są naprawdę wysokie. Nierzadki jest widok dzieci zjeżdżających w dół niczym na sankach:-)

Dobrym pomysłem jest także spacer wzdłuż brzegu oceanu na trasie biegnącej od latarni morskiej (Faro de Maspalomas) do Playa del Inglés. Po lewej stronie przez całą drogę będziemy mijać piaszczyste wydmy, które po pewnym czasie przejdą w wydmy porośnięte roślinnością (Uwaga! Te porośnięte tereny to miejsca uwielbiane przez nudystów.), a następnie znajdziemy się na szerokiej plaży z leżakami i parasolami.

plaża w Maspalomas

Jak się przygotować na spacer po wydmach?

Warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do spaceru po Dunas de Maspalomas i zaopatrzyć się w wodę do picia, okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy. Po wejściu na wydmy na pewno odczujemy na skórze gorące promienie słoneczne, a na stopach parzący piasek. Trzeba też uważać na sprzęt fotograficzny, ponieważ wiatr wiejący od oceanu powoduje, że piach znajduje się dosłownie wszędzie, a momentami czuć nawet bolesne uderzenia ziarenek piasku o skórę.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This