Gran Canaria – piękne plaże południa

lut 8, 2018 | 0 komentarzy

Południe Gran Canarii – pogoda i krajobrazy

Jadąc na zachód od Maspalomas południowym wybrzeżem Gran Canarii napotykamy wiele pięknych plaż. Całe południe wyspy to strefa turystyczna z kurortami wczasowymi. Temperatury na południu są zdecydowanie wyższe niż w innych częściach wyspy. Kiedy zwiedzaliśmy Gran Canarię w lutym pogoda na wyspie była zbliżona do naszej wiosny. Raz cieplej, raz chłodniej. W Las Palmas często towarzyszył nam chłodny wiatr od oceanu. Lecz kiedy na północy pogoda nie dopisywała i kropił deszcz, na południu było upalnie. Plaże południa to miejsca ze zdecydowanie innym klimatem, gdzie można nastawić się na opalanie i kąpiele w oceanie nawet o tej porze roku.

Ten sam dzień, różnica ok. 40 minut i 50 kilometrów. Ze względu na takie zróżnicowanie klimatu, warto mieć w samochodzie ubiór na każdą pogodę, od kurtki przeciwwiatrowej po strój kąpielowy i sandały:-)

O suchym i gorącym klimacie południa świadczą też krajobrazy, które mijaliśmy jadąc wzdłuż wybrzeża wyspy. Im dalej na północ, tym roślinność stawała się coraz bogatsza, lecz na samym południu to w większości wypalona słońcem ziemia.

Co pewien czas mijaliśmy plaże w kamienistych zatoczkach. Co ciekawe, wielu turystów parkowało swoje przyczepy kempingowe tuż przy autostradzie i tam decydowało się na wypoczynek. Co prawda z widokiem na piękny ocean, lecz opalając się na leżakach tuż przy najbardziej ruchliwej drodze na wyspie… A przecież kawałek dalej znajdują się znane kurorty z piaszczystymi plażami.

Puerto Rico, Amadores, Puerto de Mogan – “must-see” południa wyspy

Najbardziej znane miejsca, które odwiedziliśmy na południu to (poza Maspalomas) Puerto Rico, Amadores oraz Puerto de Mogan.

Playa de Amadores

Puerto de Mogan

Puerto Rico

Puerto Rico

Puerto Rico to znany kurort na Gran Canarii z ładną piaszczystą plażą położoną w zacisznej zatoce. Charakterystyczne dla Playa de Puerto Rico są kolorowe żółto-niebieskie parasole. Z obu stron plaży znajdują się pomosty, które zapewniają piękny widok na kurort. Puerto Rico posiada też niewielką marinę. W oczy rzucają się liczne białe hotele, którymi zabudowane są wzgórza w miasteczku. Wszystkie skierowane są na ocean. Widok z okien hotelowych musi być cudowny:-)

Puerto Rico
Puerto Rico
Puerto Rico
Puerto Rico
Puerto Rico

Playa de Amadores – najpiękniejsza plaża na Gran Canarii

Playa de Amadores to zdecydowanie najpiękniejsza i najbardziej malowniczo położona plaża na Gran Canarii. Znajduje się niedaleko Puerto Rico, skąd brzegiem oceanu można przejść promenadą – spacer zajmuje ok. 15-20 minut i zapewnia cudowne widoki na błękitne wody oceanu i fale rozbryzgujące się o brzeg. Plaża położona jest w pięknej zatoce, w bardzo zacisznym miejscu, osłonięta przez pobliskie wzgórza. Kolor wody po prostu zachwyca:-)

Playa de Amadores
Playa de Amadores
Playa de Amadores
Playa de Amadores – najpiękniejsza plaża na Gran Canarii
Jadziatravel na Playa de Amadores

Puerto de Mogan

Puerto de Mogan to ostatnia miejscowość leżąca przy drodze biegnącej wzdłuż południowego wybrzeża. Zanim wybraliśmy się na Gran Canarię spotkaliśmy się z relacjami opisującymi Puerto de Mogan jako jedną z najpiękniejszych miejscowości na wyspie, pełną kolorowych kwiatów i uroczych mostków nad kanałem. Na nas jednak miasteczko wywarło zupełnie inne wrażenie. W porównaniu do poprzednich miejscowości, które odwiedziliśmy, Puerto de Mogan wydawało się ponure, zaniedbane i nie skłaniało do pozostania tam na dłużej. Być może byliśmy o nieodpowiedniej porze. Jedyny ładny zakątek znajdował się w najbardziej zachodniej części miasteczka, gdzie znajdują się charakterystyczne białe domy z kolorowymi ornamentami oraz kwitnące bugenwille. Tych kilka urokliwych uliczek uratowało naszą wizytę w Puerto de Mogan:-)

Puerto de Mogan
Puerto de Mogan
Puerto de Mogan
Puerto de Mogan
Puerto de Mogan

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This