Logas Beach – legendarna plaża u podnóża majestatycznych klifów

sie 2, 2017 | 1 komentarz

Logas Beach, zwana też Sunset Beach

Następne miejsce, do którego dotarliśmy podczas naszej samochodowej wyprawy to słynna plaża Logas Beach. Nazywana jest również Sunset Beach ze względu na swoje położenie – będąc na plaży patrzymy dokładnie na zachód. Dzięki temu Logas Beach jest częstym celem wycieczek, podczas których turyści podziwiają zachody słońca.

Widoki z klifu

My dotarliśmy tam w godzinach popołudniowych i trzeba przyznać, że widok, jaki ukazał się naszym oczom zrobił na nas niesamowite wrażenie. Sama plaża jest niewielka, lecz położona u podnóża ogromnego, stromego klifu. Na górze znajduje się  parking i restauracja 7th Heaven. Warto pospacerować tam chwilę i pooglądać klify z różnych perspektyw. Restauracja posiada też szklany taras, wysunięty poza krawędź klifu, z którego roztacza się piękny widok, a dodatkowo mamy wrażenie, że stoimy w powietrzu. Pomimo tego, że taras wygląda solidnie, osoby z lękiem wysokości poczują dreszczyk emocji;-)

Logas Beach - widok z parkingu
Zejście z parkingu na Logas Beach
Zejście z parkingu na Logas Beach
Logas Beach - widok z tarasu restauracji

Zejście na plażę

Po obejrzeniu widoków z góry udajemy się na plażę po betonowych schodach. Po drodze ukazuje się nam majestatyczny klif w całej okazałości. Najlepiej można poczuć ogrom tej skalnej ściany stojąc pod samym klifem.

Jak widać na zdjęciach, aby dostać się na główną plażę należy przejść przez wodę. Woda w tamtym miejscu sięga mniej więcej do kolan, także swobodnie można się przedostać nie mocząc się za bardzo. Sama plaża jest niewielka i dość wąska, co sprawia, że może być czasem podmyta przez większą falę.

Przejście na Logas Beach

Jak dojechać do Logas Beach?

Na koniec garść informacji o tym, jak dojechać na legendarną plażę. Logas Beach położona jest w północno-zachodniej części wyspy w miejscowości Peroulades. Musimy przejechać całą miejscowość kierując się na zachód. Jeśli korzystamy z nawigacji to najwygodniej kierować się do restauracji 7th Heaven, która jest położona na szczycie klifu. W pobliżu restauracji znajduje się duży darmowy parking, myślę że nie powinno być problemu ze znalezieniem miejsca.

Poniżej mapka, na której zaznaczony jest dojazd na plażę z Paleokastritsy.

1 komentarz

  1. Sylwia

    Byliśmy dzisiaj na tej plaży i obecnie nie ma zejścia. Wszystko jest zniszczone zostało tylko kilka murowanych schodków i przepaść. Ktoś wie co się stało?

    Odpowiedz

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. Sidari – dlaczego nazwaliśmy je greckim Pobierowem? - jadziatravel - […] trasie, podczas której oglądaliśmy takie perełki greckiego krajobrazu jak Porto Timoni Beach, Logas Beach czy Cape […]

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This