Idealne gry planszowe na imprezę

gru 5, 2018 | 0 komentarzy

Gry planszowe i karciane na imprezę

Gry planszowe strategiczne to nie jedyna grupa gier, które lubimy. W swojej skromnej kolekcji posiadamy także kilka gier planszowych i karcianych, które idealnie nadają się na wszelkiego rodzaju spotkania towarzyskie. Są to gierki, które rozgrywa się stosunkowo szybko, a zasady są łatwe do wytłumaczenia. Dzięki temu nawet w gronie osób nieznających gry można szybko zorganizować partyjkę i cieszyć się dobrą zabawą już od pierwszej rozgrywki.

Gry planszowe jako prezent świąteczny

Nawet jeśli zazwyczaj nie jesteście fanami gier, to polecamy Wam spróbować, choćby przy okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Nie zdarzyło Wam się narzekać na to, że w czasie świąt cały dzień siedzi się przy stole? Mi bardzo często;-) Takie siedzenie (i jedzenie) potrafi mnie bardziej zmęczyć niż przygotowania do świąt. A odkąd w naszym domu zagościły planszówki zawsze znajdziemy sposób na ciekawe i wesołe spędzenie czasu. Także jeśli i Wy macie czasami dość siedzenia przy świątecznym stole, to spróbujcie wyciągnąć na ten stół fajną grę. Może znajdziecie taką pod tegoroczną choinką?

Najlepsze gry towarzyskie 

Tajniacy

Gra drużynowa, która polega na wymyślaniu skojarzeń. Zadaniem szefów jest naprowadzić swoje drużyny na odpowiednie hasła, tak aby odgadując je nie trafili w hasła drużyny przeciwnej, lub co gorsze w kryptonim zabójcy! Zasady wydają się bardzo proste, lecz hasła są tak wieloznaczne, że zadanie wymaga nie lada pomysłowości i kreatywności. Gra ma kilka różnych wariantów. My znamy tajniaków słownych oraz obrazkowych. Obie wersje polecamy, chociaż wariant słowny wydaje się być nieco trudniejszy, ale zarazem zabawniejszy.

Tajniacy

Party Time

Tutaj również gramy w drużynach i mamy do wykonania różne zadania w zależności od tego na jakim polu stanie nasz pionek. Wyjaśnianie znaczenia wyrazów, opisywanie znanych postaci, kalambury, wymyślanie rymów, czy wyrazów na daną literę alfabetu – z takimi wyzwaniami musimy się zmierzyć w trakcie rozgrywki. Grze towarzyszy mnóstwo śmiechu. Można trafić na naprawdę wymagające zadanie, np. opisanie postaci, gdy z całej puli nazwisk nie znamy nikogo! Gra jest idealna na imprezy, tak jak wskazuje nazwa.

Party Time

Dixit

To świetna gra na skojarzenia, która sprawdza się podczas spotkań towarzyskich. Gra składa się z kart obrazkowych, do których gracze wymyślają swoje skojarzenia. Zadanie polega na odgadnięciu pierwotnej karty, która posłużyła danemu graczowi do wymyślenia hasła. Najciekawsze rozgrywki są w gronie osób, które się dobrze znają (choć nie jest to wymagane). Dlaczego? Ponieważ temat skojarzeń można zawęzić, np. do wspólnego wyjazdu, relacji między graczami itp. Gra staje się wtedy bardziej osobista i o wiele bardziej zabawna.

Dixit

5 sekund

To gra idealna na szybką rozgrywkę. Gracze po kolei otrzymują pytania, na które muszą odpowiedzieć w ciągu pięciu sekund. Każde pytanie wymaga podania trzech poprawnych odpowiedzi, a w przypadku niepowodzenia przechodzi na kolejną osobę. Zadania są bardzo zróżnicowane i można trafić na naprawdę wymagającą kategorię. Co więcej, urządzenie odmierzające czas wydaje charakterystyczny dźwięk, który sprawia, że ciężko skupić myśli. I wtedy zdajemy sobie sprawę, że pięć sekund minęło w mgnieniu oka!

Każda z tych gier jest inna, lecz wszystkie wielokrotnie przez nas sprawdzone. Polecamy z czystym sumieniem;-) Jeśli się z nami zgadzasz lub nie, zostaw komentarz. Może znasz inną grę towarzyską wartą polecenia? 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This