STEIN AM RHEIN – PEREŁKA SZWAJCARII

lis 29, 2017 | 0 komentarzy

Stein am Rhein to istna perełka Szwajcarii. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się niewielkie miasteczko o nadzwyczajnym uroku. W dzisiejszym wpisie pokażemy ten bajkowy zakątek Szwajcarii.

POŁOŻENIE

Stein am Rhein znajduje się na północy Szwajcarii. Miasto położone jest w pobliżu Jeziora Bodeńskiego, nad rzeką Ren.

STEIN AM RHEIN

SPACER PO STEIN AM RHEIN

Stein am Rhein to miasteczko, które słynie z doskonale zachowanego średniowiecznego centrum. Otoczone jest murami, w których zachowały się okazałe bramy miejskie. Warto pospacerować urokliwymi uliczkami podziwiając malowane ściany kamienic, bogato zdobione szyldy i inne elementy dekoracyjne. W zabytkowej części miasta obowiązuje tylko ruch pieszy, co sprzyja spokojnemu zwiedzaniu tego wyjątkowego miejsca.

Najbardziej rozpoznawalnym punktem w Stein am Rhein jest plac, przy którym znajduje się zabytkowy ratusz. To właśnie przy tym placu można podziwiać najwięcej fresków i malowideł pokrywających fasady kamienic. Przedstawiają sceny z historii miasta i kantonu. Nieopodal znajduje się fontanna, która podobnie jak pobliskie domy obfituje w architektoniczne detale. Centrum miasteczka tętni życiem głównie za sprawą licznie przybywających tam turystów.

MOST NA RENIE

Po przejściu uliczkami miasteczka Stein am Rhein warto zajrzeć nad rzekę. Nabrzeże Renu jest bardzo ładnie zagospodarowane, na uwagę zasługuje zwłaszcza przepięknie ozdobiony kwiatami most. Widok z mostu na miasteczko też jest niczego sobie:-) W oczy rzuca się przede wszystkim górująca nad miastem strzelista wieża kościelna klasztoru św. Jerzego.

Stein am Rhein

ZAMEK HOHENKLINGEN

Po zwiedzeniu miasteczka warto udać się do pobliskiego zamku Hohenklingen, który góruje nad miastem. Do samego zamku prowadzi asfaltowa droga, więc bez problemu dostaniemy się tam samochodem. Zamek zasługuje na odwiedzenie przede wszystkim ze względu na przepiękny widok na okoliczne tereny, a zwłaszcza na miasteczko Stein am Rhein. Z góry doskonale widać zabytkowe średniowieczne centrum miasta.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This