Palmitos Park

lut 19, 2018 | 4 Komentarze

Palmitos Park – jak atrakcyjnie spędzić dzień na Gran Canarii?

Jeden dzień pobytu na Gran Canarii trzeba koniecznie poświęcić na wyprawę do parku botanicznego Palmitos Park.

Palmitos Park

Położenie parku

Palmitos Park położony jest w południowej części wyspy, ok. 20 minut jazdy od Maspalomas.

Palmitos Park

 

Pomimo niedużej odległości dojazd do parku jest dość… ciekawy. Droga jest raczej wąska, w niektórych miejscach niemożliwe jest minięcie się z innymi pojazdami, zwłaszcza autobusami dowożącymi turystów do parku. Z suchych południowych terenów przenosimy się do wąwozu, w którym nie brakuje roślinności, wzdłuż drogi ciągnie się pas wysokiej trzciny i innych zarośli. Momentami wątpiliśmy czy jesteśmy na właściwej drodze. Nie chciało nam się wierzyć, że taka wąska dróżka bez oznakowania może prowadzić do jednej z głównych atrakcji turystycznych wyspy. W końcu jednak naszym oczom okazał się ten oto parking;-)

 

Parking przed Palmitos Park

Palmitos Park – informacje praktyczne

Palmitos Park to miejsce, w którym można spędzić cały dzień, a na pewno należy zarezerwować sobie przynajmniej pięć godzin, jeśli chcemy skorzystać ze wszystkich atrakcji jakie oferuje. Oprócz wystaw stałych, które można oglądać w dowolnej kolejności i w dowolnym czasie, w parku codziennie organizowane są pokazy, które odbywają się o określonych godzinach. Warto sprawdzić aktualny rozkład na stronie internetowej. Park otwarty jest w godzinach 10:00 – 18:00 przez cały rok. Warto oczywiście wybrać się w ciepły słoneczny dzień ponieważ cały czas spędzamy na zewnątrz, a w razie niesprzyjających warunków pokazy mogą być odwołane. Na terenie parku znajduje się restauracja, bar oraz sklep z pamiątkami. Ceny nie należą tu do niskich, a dania są w większości typu fast food.

p

Wskazówka:

Bilety wstępu będą tańsze, jeśli kupisz je online. Oprócz biletów indywidualnych są też pakiety rodzinne (2+2) oraz bilety 2w1 do parku botanicznego oraz aquaparku. Podczas naszego pobytu bilet indywidualny kosztował 30 euro, a zakupiony przez Internet 28 euro. Aktualnie cena biletu online to €29.

Palmitos Park – fotorelacja

Jedne z pierwszych atrakcji po wejściu do parku – surykatki oraz gady.

 

Nieco dalej znajduje się duża zagroda z wieloma różnymi gatunkami ptaków. Najpiękniej prezentują się pawie, choć śpiące puchacze to też słodki widok:-)

Idąc dalej mijamy pelikany, marabuty, kajmany oraz żółwie.

 

Ciekawym miejscem jest dom motyli, gdzie różne gatunki latają swobodnie nad naszymi głowami.

 

W parku spotkamy wiele egzotycznych gatunków ptaków – m.in. amazonki, kakadu, dzioborożce, tukany.

 

Palmitos Park to nie tylko zwierzęta, ale również ciekawa roślinność. Możemy zwiedzić m.in. dom orchidei oraz ogród kaktusów.

Palmitos Park – pokazy

W parku odbywają się cztery rodzaje pokazów. Jednym z nich jest pokaz papug. Utrzymany w humorystycznym tonie, gdzie papugi pokazują różne sztuczki. Idealny dla dzieci.

 

Bardzo ciekawy jest pokaz ptaków drapieżnych, gdzie zobaczymy przede wszystkim orły i sępy.

 

Kolejną atrakcją jest pokaz ptaków egzotycznych.

I nareszcie, prawdopodobnie największa atrakcja Palmitos Park – pokaz delfinów.

 

Delfiny na Gran Canarii

Pokaz delfinów to jeden z głównych powodów, dla których warto odwiedzić Palmitos Park, choć jak widać na wcześniejszych zdjęciach atrakcji jest mnóstwo. Pokaz delfinów obfituje w atrakcyjne sztuczki i układy w rytm muzyki. Można też zrobić sobie zdjęcie z delfinem.

4 komentarze

 1. Paulina

  Zdjęcia z delfinami są dodatkowo płatne? 🙂

  Odpowiedz
  • Jadzia

   Tak, i jest to dość duży koszt. Nie pamiętam w tej chwili ile dokładnie kosztują.

   Odpowiedz
 2. Wojtek

  20 Euro jedno zdięcie, 30 euro za 2

  Odpowiedz
 3. Erel

  Czy delfina przy zdjeciu mozna dotknac?

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This