Bella Vista i Angelokastro – najpiękniejsze widoki na Paleokastritsę

lip 28, 2017 | 2 Komentarze

Paleokastritsa, miejscowość na wyspie Korfu, o której pisaliśmy już wcześniej, prezentuje się wspaniale oglądana również z góry. Jest to możliwe za sprawą punktów widokowych Bella Vista i Angelokastro znajdujących się w pobliżu.

BELLA VISTA

Jednym z najbardziej znanych punktów widokowych jest Bella Vista. Znajduje się w miejscowości Lakones, ok. 15 minut samochodem z Paleokastritsy.

Droga prowadząca do Lakones obfituje w zakręty, a w samej wiosce jest tak wąska, że znajdują się tam światła umożliwiające przejazd tylko w jednym kierunku i zmieniające się co… 7,5 minuty! Co ciekawe, zielone światło nie gwarantuje swobodnego przejazdu przez miejscowość, można natknąć się na niecierpliwego Greka, a wtedy umiejętność jazdy na wstecznym wysoce wskazana (przydała się zresztą wielokrotnie podczas zaledwie kilku godzin jazdy po wyspie). Ale co tam droga! Niesamowita panorama roztaczająca się z tarasu widokowego wynagradza wszelkie niedogodności. Zobaczcie sami!

My z Paleokastritsą w tle

ANGELOKASTRO

Drugie miejsce, z którego roztacza się przepiękny widok na Paleokastritsę, to zamek Angelokastro znajdujący się na wzgórzu niedaleko miejscowości Krini. Dojazd z Paleokastritsy jest tą samą drogą co na punkt widokowy Bella Vista, jedziemy jeszcze dalej ok. 7 minut, tak jak pokazuje poniższa mapa.

Na końcu drogi znajduje się niewielki bezpłatny parking.
Parking pod zamkiem Angelokastro

Stamtąd pieszo należy wejść na wzgórze, na którym znajdują się ruiny bizantyjskiej twierdzy. Trasa prowadzi kamiennymi schodami.

Kamienne schody na Angelokastro

Po drodze mijamy dość przerażająco wyglądające drzewa oliwne.

Drzewa oliwne w drodze na Angelokastro

Cały czas towarzyszy nam charakterystyczny dźwięk cykad, których zresztą na wyspie jest mnóstwo.

Na szczycie warto pospacerować po ruinach zamku i pooglądać niesamowite widoki roztaczające się ze wszystkich stron.

A najpiękniejszy z nich to oczywiście widok na Paleokastritsę!

Widok na Paleokastritsę z Angelokastro

Pin It on Pinterest

Share This