Czy warto zwiedzić zachód Gran Canarii?

kwi 26, 2018 | 0 komentarzy

Czy warto zwiedzić zachód Gran Canarii?

Jeszcze jeden zakątek Gran Canarii, który odwiedziliśmy w trakcie naszego pobytu to zachód wyspy. Z Las Palmas, stolicy Gran Canarii, wybraliśmy się drogą GC-2 biegnącą na północy wyspy, kierując się na miejscowość Agaete. Po drodze zajechaliśmy jeszcze do polecanego miasteczka – Arucas.

Arucas

Arucas to miejscowość, która pojawia się w przewodnikach po Gran Canarii jako miejsce znane z wybitnej architektury. Najbardziej znanym punktem jest widoczny na zdjęciach kościół – Kościół Świętego Jana Chrzciciela. Budowla jest bardzo wysoka, ciężko zmieścić ją w kadrze;-), jest też bardzo bogato zdobiona. W pobliżu kościoła znajdują się typowe dla starego miasta uliczki pełne sklepików z pamiątkami i zabudowań w stylu kolonialnym. Nie jest to może „must-see” kanaryjskiej wyspy, ale będąc w pobliżu Arucas warto zatrzymać się na krótki spacer po starówce miasta.

Puerto de Las Nieves

Puerto de Las Nieves to mała miejscowość położona zaraz przy Agaete na północnym zachodzie Gran Canarii.

Miejscowość wygląda zupełnie inaczej, niż te, które odwiedziliśmy na wschodzie i południu wyspy. Uwagę przyciąga ciekawa tradycyjna zabudowa miasteczka. Białe budynki z niebieskimi okiennicami i elewacje zdobione w odcieniach błękitu tworzą bardzo uroczą kompozycję na tle oceanu. Inna też jest tu plaża – zupełnie kamienista, a wokół ostre skały wystające z wody. Przy plaży można usiąść w jednej z restauracji z widokiem na Atlantyk, które serwują świeże ryby z kutrów. Na spacery idealnie sprawdzi się długa promenada wzdłuż brzegu oceanu. Puerto de Las Nieves słynęło z charakterystycznej formacji skalnej, zwanej Boży Palec (Dedo de Dios), która niestety została zniszczona podczas sztormu w 2005r. Obecnie miejscowość znana jest także jako miejsce, z którego odpływają promy na Teneryfę.

Głównym powodem naszej wyprawy na zachód wyspy był przejazd drogą GC-200 wzdłuż zachodniego wybrzeża z miejscowości Puerto de Las Nieves do Puerto de La Aldea. Jest to trasa bardzo polecana przez turystów ze względu na wspaniałe punkty widokowe po drodze, z których najpopularniejszym i najbardziej imponującym jest Mirador del Balcon. Nam niestety nie udało się dotrzeć do tego miejsca…  a reakcja była podobna do tej, którą zostawił inny sfrustrowany turysta.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This