Co warto zobaczyć w Barcelonie?

lut 2, 2019 | 0 komentarzy

Czy warto zwiedzić Barcelonę?

Barcelona to jedno z tych miast w Europie, które po prostu trzeba odwiedzić. Słynie przede wszystkim z niesamowitej bazyliki Sagrada Familia, która jest chyba najbardziej rozpoznawalnym kościołem w Europie. Jednak Barcelona to nie tylko słynna świątynia, miejsc wartych odwiedzenia jest o wiele więcej. W połączeniu ze wspaniałym hiszpańskim klimatem sprawiają, że do stolicy Katalonii chętnie byśmy jeszcze wrócili!  

Kiedy wybrać się do Barcelony?

My polecieliśmy tam podczas naszych ferii zimowych trzy lata temu. Był to początek lutego. W Polsce zimno i ponuro, a w Hiszpanii idealna pogoda na zwiedzanie miasta. Temperatury w dzień wynosiły ok. 16-18 stopni, chociaż podczas naszego pobytu zdarzył się też o wiele cieplejszy dzień, który można byłoby spędzić na plaży. Dni były przeważnie słoneczne i przypominały naszą polską wiosnę. Ogólnie bardzo przyjemne warunki do miejskich spacerów, a przy tym turystów o wiele mniej niż w sezonie letnim (choć i tak sporo!). Także jeśli nie jesteście amatorami jazdy na nartach, wyjazd do Barcelony to dobra alternatywa na spędzenie zimowego urlopu. Podejrzewam jednak, że Barcelona jest atrakcyjna o każdej porze.

Co warto zobaczyć w Barcelonie?

Czy tydzień w Barcelonie to nie za długo? Czy miasto ma do zaoferowania wystarczająco dużo, by spędzić tam aż 7 dni? Zdecydowanie tak! Powiedziałabym nawet, że tydzień to zbyt krótko, by odwiedzić wszystkie ciekawe miejsca i spokojnie nacieszyć się hiszpańskimi widokami i smakami. Poniżej przedstawimy Wam naszą subiektywną listę miejsc i obiektów, które warto zobaczyć podczas wizyty w Barcelonie.

Sagrada Familia

Nie bez powodu jest uznawana za symbol Barcelony, to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić. Nie na zasadzie zrobienia zdjęcia z budynkiem w tle, bo przyznam szczerze, że pierwszy rzut oka na słynną budowlę Gaudiego wywołał w nas mieszane uczucia. Jednak dokładne obejrzenie świątyni, zarówno z zewnątrz, jak i w środku, oraz zagłębienie się w historię powstawania budynku (który nadal nie jest ukończony!) zrobiły na nas niesamowite wrażenie.

Na pytanie co warto zobaczyć w Barcelonie, większość bez większego namysłu od razu odpowie - Sagrada Familia

 Park Güell

Wspaniałe miejsce, które nie jest typowym parkiem. Poza roślinnością znajdziemy tu prawdziwe perełki architektoniczne projektu Gaudiego, między innymi dwa “piernikowe domki” przy wejściu głównym, słynną salamandrę, czy imponującą ławkę z mozaiki, z której roztacza się piękny widok na Barcelonę.

Nr 2 na naszej liście "Co warto zobaczyć w Barcelonie" - Park Guell

Barri Gòtic

Dzielnica gotycka to centrum starego miasta. Panuje tam niepowtarzalny klimat, trochę romantyczny, a trochę mroczny. Kręte, wąskie uliczki, urokliwe skwery, tradycyjne kawiarnie, zabytkowe budynki, ozdobne kafelki na murach… Warto zwolnić i zboczyć z głównej trasy turystycznej, aby w pełni poznać uroki barcelońskiej starówki.

La Rambla oraz Mercat de la Boqueria

La Rambla to najsłynniejsza ulica w Barcelonie. Prowadzi od Placu Katalońskiego aż do wybrzeża, gdzie znajduje się kolumna z pomnikiem Krzysztofa Kolumba. Prawdopodobnie każdy turysta, który odwiedza Barcelonę, spaceruje po znanym deptaku. Jedno z najciekawszych miejsc przy La Rambla to targ Mercat de la Boqueria. Mnogość barw, smaków i zapachów jakie tam znajdziemy na długo pozostaje w pamięci.  

Casa Milà i Casa Batlló

Dwa słynne budynki mieszczące się przy ulicy Passeig de Gràcia to jedne z najbardziej rozpoznawalnych dzieł Gaudiego. Każdy z nich reprezentuje swój własny, niepowtarzalny styl. Już na pierwszy rzut oka kamienice wyraźnie wyróżniają się spośród otaczających je budynków. Surowa Casa Milà, nazywana Kamieniołomem, zwraca uwagę mnogością fal i brakiem linii prostych. Z kolei bajkowa Casa Batlló zachwyca wielością kształtów, wzorów i kolorów.

Wybrzeże z portem Vell oraz La Barceloneta

Teren wybrzeża to idealne miejsce na przyjemny spacer. Zabudowa jest w dużej mierze nowoczesna, zwłaszcza w porównaniu z pobliskimi uliczkami starego miasta. Znajdziemy tu szeroki deptak z palmami, przystań jachtową, centrum rozrywkowe z kinem i oceanarium, sklepy, restauracje i kawiarnie, a idąc dalej dotrzemy do najbardziej znanej plaży w Barcelonie – La Barceloneta.

Parc de la Ciutadella oraz łuk triumfalny

Piękny park w centrum Barcelony, do którego koniecznie trzeba się wybrać. Spacer po zadbanych alejkach to czysta przyjemność, a znajdująca się w północnej części fontanna Font de la Cascada zachwyca swoim ogromem i bogactwem zdobień. Najlepiej do parku udać się wzdłuż Passeig de Lluís Companys. Jest to szeroka promenada zwieńczona imponującym łukiem triumfalnym.   

Wzgórze Montjuïc oraz Plaça d’Espanya

Jest to niewysokie wzgórze w pobliżu centrum Barcelony, które zwiedzaliśmy pieszo, organizując sobie długi spacer. Warto się tam wybrać przede wszystkim ze względu na wspaniałą panoramę miasta roztaczającą się ze szczytu. Idąc wzgórzem mijamy hotel z tarasem widokowym, ogrody z fontannami, zamek Castell de Montjuïc oraz obiekty sportowe wybudowane na Igrzyska Olimpijskie w 1992r. Spacer kończyliśmy przy Plaça d’Espanya, gdzie znajduje się między innymi Muzeum Narodowe Sztuki Katalońskiej.  

Każdemu z wymienionych wyżej miejsc zostanie poświęcony osobny wpis, w którym dokładnie opiszemy nasze wrażenia ze zwiedzania. Jeśli jesteście zainteresowani Barceloną, śledźcie naszego bloga!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This