Przyjemny spacer i dwie imponujące budowle – Parc de la Ciutadella w Barcelonie

mar 22, 2019 | 0 komentarzy

Przyjemny spacer i dwie imponujące budowle – odwiedzamy Parc de la Ciutadella w Barcelonie

Parc de la Ciutadella

Parc de la Ciutadella to piękny park w centrum Barcelony, do którego koniecznie trzeba się wybrać. Powstał na miejscu dawnej cytadeli, stąd nazwa. Park stanowi zieloną oazę znajdującą się w pobliżu ciasno zabudowanej barcelońskiej starówki. Spacer po zadbanych alejkach to czysta przyjemność. Oprócz typowych parkowych ścieżek znajdziemy tam jeziorko, w którym można popływać wypożyczoną łódką, rzeźby, muzeum, zoo, a także zachwycającą fontannę Font de la Cascada. Park podobał nam się już podczas naszego pobytu w lutym, lecz wiosną musi być tam naprawdę przepięknie! Wstęp do parku jest darmowy, poza ogrodem zoologicznym, do którego trzeba kupić bilety.

Font de la Cascada

Font de la Cascada znajduje się w północnej części parku. To imponująca fontanna, przy projekcie której współpracował młody Antonio Gaudi. Głównym projektantem był Josep Fontsere. Po obu stronach kaskady znajdują się schody prowadzące na niewielki podest w centrum. W centralnym punkcie umiejscowiono rzeźbę przedstawiającą narodziny Wenus. Na szczycie znajduje się złota kwadryga, która pięknie mieni się w słońcu.

Łuk Triumfalny – Arc de Triomf

Łuk Triumfalny to olbrzymia budowla znajdująca się przy Passeig de Lluís Companys. Wznosi się nad szerokim deptakiem, którym dotrzemy do parku. Łuk, zaprojektowany przez Josepa Vilasec, powstał w 1888 roku z okazji wystawy EXPO. Było to wejście na teren wystawy, która została zorganizowana w Park de la Ciutadella. Nie jest to więc typowy łuk zbudowany dla upamiętnienia sukcesów militarnych. Promenada, przy której znajduje się Łuk Triumfalny to idealne miejsce na spacer. Nie jest tak popularna jak La Rambla, dzięki czemu możemy uniknąć tłumu turystów. Aleja jest lubiana przez mieszkańców Barcelony, spacerując można spotkać wiele rodzin z dziećmi jeżdżącymi na rowerach, rolkach czy hulajnogach. Wzdłuż deptaku rosną palmy, w których często siedzą papugi. Tam spotykane na każdym kroku, dla nas to jednak ciekawa atrakcja;-)

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This