Szafuza – krótki spacer po pięknej starówce

Gru 8, 2017 | 0 komentarzy

Położenie

Ciekawym miastem, które odwiedziliśmy podczas naszego pobytu w Szwajcarii jest Szafuza. Jest stolicą kantonu o tej samej nazwie, znajdującego się w północnej części kraju.

Szafuza

Kanton Szafuza

Szafuza jest kantonem o dużych walorach  turystycznych. Do największych atrakcji należą, m.in. największy wodospad Europy Rheinfall oraz urokliwe miasteczko Stein am Rhein, o których była mowa we wcześniejszych wpisach. Wszystkie te trzy atrakcje: Rheinfall, Stein am Rhein oraz spacer po Szafuzie można połączyć w jedną całodniową wycieczkę ze względu na bliskie położenie wymienionych atrakcji.

Spacer po starówce

Szafuza ma bardzo zadbaną starówkę. Stare miasto uchodzi za jedno z najpiękniejszych w całym kraju. Warto poświęcić chwilę na spacer po uliczkach Szafuzy w otoczeniu pięknie pomalowanych fasad domów i bogatych zdobień. Starówka Szafuzy słynie z wykuszy, które licznie zdobią kamienice bogatych mieszkańców. Na zdjęciach widoczny jest również gotycki kościół św. Jana, którego wieża z zegarem góruje nad miastem.

Twierdza Munot

Najbardziej znanym punktem miasta jest twierdza Munot, uznawana za symbol miasta. Twierdza położona jest na wzniesieniu, dzięki czemu jest widoczna z daleka, a także oferuje wspaniały widok na stare miasto i przepływający nieopodal Ren. Popularnym widokiem w Szafuzie są winnice. Porastają między innymi wzniesienie, na którego szczycie znajduje się twierdza Munot.

Twierdza Munot Szafuza
Widok z podejścia do Twierdzy Munot na Szafuzę
Twierdza Munot Szafuza
Twierdza Munot Szafuza

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest

Share This