Las Palmas – co warto odwiedzić w stolicy Gran Canarii?

kwi 10, 2018 | 0 komentarzy

Położenie

Las Palmas, a właściwie Las Palmas de Gran Canaria, to największe miasto, a zarazem stolica wyspy. Las Palmas położone jest na północnym wschodzie Gran Canarii. Jak pisałam wcześniej, wybraliśmy Las Palmas jako miejsce zakwaterowania podczas pobytu na wyspie. Jest to punkt, z którego wygodnie można dojechać w inne zakątki Gran Canarii ze względu na dobrze rozwiniętą sieć dróg prowadzących ze stolicy.

Miejsca warte odwiedzenia w Las Palmas

Las Palmas to dość duże miasto, przynajmniej jak na warunki wyspiarskie. Jak w każdym mieście znajdziemy tereny typowo mieszkalne, centra handlowe, a także miejsca atrakcyjne pod względem turystycznym. Poniżej opis kilku miejsc, które odwiedziliśmy i polecamy w Las Palmas.

Playa de Las Canteras

Las Canteras to największa plaża w Las Palmas. Bardzo długa i piaszczysta, wraz z przylegającym do niej deptakiem stanowi idealne miejsce na spacery. Plaża jest dobrze zagospodarowana, czyściutka, idealna dla amatorów opalania, kąpieli, surfowania, czy też siedzenia pod palmą. Ciekawym fragmentem plaży jest ten z zupełnie czarnym piaskiem:-) Promenada obfituje w różnorodne restauracje, bary, kawiarnie i hotele. Plaża wraz z miejskim oświetleniem ładnie prezentują się też po zachodzie słońca.

Vegueta

Vegueta to najstarsza dzielnica miasta – stare miasto w Las Palmas. Jak większość starówek charakteryzuje się niepowtarzalnym klimatem, który zapewniają wąskie uliczki, urokliwe zaułki, ciekawa architektura. Jest to również skupisko muzeów, z których najsłynniejszymi są Casa de Colon – Dom Kolumba oraz Muzeum Kanaryjskie. Jednym z najciekawszych punktów w dzielnicy Vegueta jest Plac Świętej Anny wraz z katedrą.

Plac i katedra Świętej Anny

Plaza de Santa Ana (Plac Świętej Anny) jest głównym placem w Las Palmas. Jest to prostokątny plac otoczony palmami, a wejścia na niego pilnują posągi psów z brązu. Wokół placu znajdują się ważne obiekty w stolicy, takie jak pałac biskupów, Casas Consistoriales  oraz Katedra św. Anny. Katedra to jeden z najważniejszych zabytków na wyspie. Polecamy wejście na wieżę katedry, skąd roztacza się wspaniały widok na plac św. Anny, Las Palmas oraz ocean.

Caldera de Bandama

Słynny krater wulkaniczny Caldera de Bandama położony jest w pobliżu Las Palmas, ok. 10 km na południe od miasta. Jest to więc propozycja na krótką wycieczkę ze stolicy. Najlepszy widok na krater zapewnia znajdujące się obok wzniesienie, na które możemy wjechać samochodem. Caldera de Bandama imponuje wielkością. Średnica krateru to ponad kilometr, a głębokość 200 metrów. Do samego krateru można zejść tylko ze specjalnym pozwoleniem.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This